Cała prawda o kosmetykach przeciwzmarszczkowych

Cała prawda o kosmetykach przeciwzmarszczkowych

Pielęgnacja naszej skóry twarzy to bardzo ważny etap związanych z dbaniem o siebie. Choć kremy przeciwzmarszczkowe kojarzą się jednoznacznie z używaniem przez kobiety lub mężczyzn, którzy znajdują się już w wieku powyżej trzydziestego piątego roku życia, to tak naprawdę o używaniu ich powinniśmy pomyśleć już po ukończeniu dwudziestego roku życia. Jest tak, ponieważ kosmetyki przeciwzmarszczkowe mają za zadanie opóźnić proces starzenia się skóry, a nie sprawić że się on cofnie. Jaka jest cała prawda o kosmetykach przeciwzmarszczkowych? Zapraszamy do lektury.

Specjaliści przekonują nas, że pierwsze symptomy świadczące o starzeniu się skóry mogą zostać zauważone już po dwudziestym, niekiedy dwudziestym piątym roku życia. Mowa tutaj o pojawieniu się tak zwanych „kurzych łapek” w okolicach oczu, zmarszczek mimicznych na czole, a także zmniejszeniu się jędrności na szyi oraz skórze na w okolicy dekoltu. Na kremach przeciwzmarszczkowych zwykle napisane są informacje dotyczące tego w jakim wieku powinny być one stosowane. Jednak nie zawsze powinno się tym kierować tym podczas wybierania naszego kosmetyku.

Należy przekonać się do tego by nie sięgać po produkty, które producenci kierują do sklasyfikowanej grupy wiekowej, o czym oczywiście informują oni na opakowania konkretnych produktów. Niekiedy kobiety, które znajdują się w trzydziestym roku życia mają skórę, która potrzebuje innej pielęgnacji niż tak, którą zaleca się kobietom w tym wieku. Krem powinno się dobierać względem tego jak wygląda nasza skóra oraz czego ona potrzebuje.

Bardzo ważnym jest także to, że przeciwzmarszczkowo działają konkretnie te składniki, których w naszej skórze w danym momencie brakuje najbardziej. Mówiąc inaczej, proces starzenia się skóry polega głównie na zmniejszeniu się jej umiejętności do regenerowania się. Wówczas nasza skóra twarzy zaczyna produkować znacznie mniejszą ilość kolagenu, a z biegiem następnych lat wytraca ona także zawarte w sobie kwas hialuronowy.

Należy zatem zadbać, aby kremy przeciwzmarszczkowe, które dobieramy do swojej skóry miały wysoką zawartość potrzebnych i składników takich jak właśnie kolagen czy retinol. Potwierdzone działanie ma także koenzym Q10, a stosunkowo niedawno udowodnione zostało pozytywne działanie na opóźnienie się procesu starzenia się skóry witaminę C. Witamina C ujędrnia naszą skórę zmniejsza widoczność porów, a także rozjaśniają, co ma pozytywny wydźwięk w kwestii związanej z jej wyglądem.

Pielęgnacja naszej skóry koniecznie powinna być dopasowana nie tylko do naszego wieku, ale przede wszystkim do tego czego potrzebuje nasza skóra. Jeżeli chodzi o kremy przeciwzmarszczkowe, to należy się oczywiście skupić na tym aby zmarszczki, które już powstały stały się mniej widoczne, ale także nie należy ignorować kwestii takich jak pojawiające się trendzie trądzik czy też widoczne przesuszenia. Krem przeciwzmarszczkowy powinien być także dobrym kremem nawilżającym.

Należy także pamiętać, że życie w ciągłym stresie przyspiesza proces starzenia się skóry, a więc oprócz kuracji kremy przeciwzmarszczkowe warto także nieco zwolnić i zrelaksować się od czasu do czasu.

Zostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

20 − 11 =