Co powinieneś wiedzieć o składnikach kosmetyków?

Co powinieneś wiedzieć o składnikach kosmetyków?

Od ilości dostępnych na rynku produktów kosmetycznych można dostać bólu głowy. Producenci proponują kolejne kosmetyki, które mają pozytywnie wpłynąć na wygląd naszej skóry, skóry twarzy, a także na kwestie takie jak jędrność. Okazuje się jednak, że tylko niektóre z dostępnych preparatów w rzeczywisty sposób poprawiają kondycję w jakiej znajduje się nasze ciało czy twarz. Co powinieneś wiedzieć o składnikach kosmetyków? Na to, a także na inne pytania odpowiemy w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Z pewnością wartym uwagi jest, że każdy krem, który dostępny jest na rynku kosmetyków, składa się z dwóch pojedynczych faz. Mowa tutaj o fazie wodnej oraz tłuszczowej. Wspomniane fazy są niejako bazą kosmetyku ponieważ to właśnie w niej znajdują się wszelkiego rodzaju substancje czynne, które rozpuszczalne są w wodzie lub w tłuszczach. Mogą to być np. składniki takie jak substancje oczyszczające, witaminy, proteiny, filtry przeciwsłoneczne, pigmenty, które wspomagają wygląd naszej twarzy dodając nieprawidłowego odcienia, tłuszcze, a także składniki, które mają wpływ na łagodzenie powstały wcześniej podrażnień, a działają tak ze względu na to że poprawiają metabolizm komórek.

Jeśli zatem zastanawiasz się w jaki sposób powinieneś dbać o skórę, to powinieneś poznać poszczególne składniki, które zawarte są w kosmetykach, których używasz. Pamiętaj, że zaraz po tym, gdy nałożysz krem na swoją twarz, to odparowuje z niego cała woda. Dzięki temu na skórze twojej twarzy lub ciała zostają jedynie substancje czynne, które mają mieć dobroczynny wpływ na stan twojej skóry. Gdy woda odparuje ze skóry ułatwia jej tym samym proces regeneracji naskórka.

Koniecznie należy mieć świadomość, że niewiele spośród dostępnych na rynku kosmetyków ma zdolność przenikania przez naskórek i dotarcia do skóry właściwej, która znajduje się znacznie głębiej.

Produkcją składników, które zawarte są w kosmetykach zajmują się firmy, które zatrudniają najlepszych specjalistów z dziedziny jaką są kosmetyki.  To bardzo ważne, aby substancje, których używa się podczas produkcji poszczególnych kosmetyków były dobrane w sposób staranny oraz zostały przetestowane, chodzi o to aby korzystanie z nich nie przyniosło nikomu żadnej krzywdy i nie wyrządziło szkód. Jeżeli wynik testów, które zostały przeprowadzone w obrębie danego kosmetyku ma pozytywny wydźwięk, co oznacza że można mieć pewność o jego braku szkodliwości, wówczas przystępuje się do opracowania konkretnego produktu kosmetycznego, czyli np. kremu lub balsamu.

Specjaliści ciągle szukają substancji, które miały pozytywny wpływ na opóźnienie starzenia się skóry. Nie tak dawno wynaleziono np. koenzym Q 10, udowodniono pozytywny wpływ na stan skóry witaminy C a także flawonoidów. Nie można także pominąć dobroczynnego wpływu na skórę substancji jaką jest kolagen, a także innych substancji, które wpływają na metabolizm komórek, Mają dobry wpływ na dotlenienie skóry, jej regenerację, a także wpływają na jej ujędrnienie się, ważne jest także, aby dobrać kosmetyki w taki sposób by ich działanie spowalniało wpływ wolnych rodników.

Zostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

osiem + trzy =