Czego nie może zabraknąć w Twojej kosmetyczce podczas urlopu?

Czego nie może zabraknąć w Twojej kosmetyczce podczas urlopu?

Makijaż na wakacjach

Lato, wakacje to czas urlopów i odpoczynku. Każda z Pań podczas tych kilku dni chce się czuć dobrze, kobieco i zwiewnie. Równie lekki co letnie sukienki powinien być w wakacje makijaż. Ciężkie, mocno kryjące podkłady lepiej schować na dno szafy a do urlopowej kosmetyczki lepiej jest włożyć krem typu BB czy CC albo w ogóle zrezygnować z wszelkiego rodzaju fluidów. Ewentualne niedoskonałości można ukryć stosując lekki korektor. Jeżeli już jednak do gry wejdzie mocne krycie na twarzy, nie można zapomnieć o przypudrowaniu całości. W wysokich letnich temperaturach podkład lubi się wybłyszczać i migrować po całej buzi. Cieniutka warstwa matującego pudru wyeliminuje świecenie cery oraz ugruntuje nałożony na nią kryjący kosmetyk. Warto również do torebki czy kosmetyczki wrzucić zapas bibułek matujących. Świetnie sprawdzą się w przypadku poprawek, a nie zajmują przecież dużo miejsca. Przy kompletowaniu kosmetyków używanych podczas urlopu warto właśnie postawić na takie preparaty, które nie zajmą dużo miejsca. Do konturowania sprawdzą się świetnie palety zawierające bronzer, róż oraz rozświetlacz. Niewielkie, uniwersalne paletki cieni w neutralnych kolorach są genialną opcją do wykonaniu makijażu oka- zarówno dziennego jak i wieczorowego. Na wakacje dobrze jest również wybrać wodoodporny tusz. Taki kosmetyk nada się dla Pań, które wakacje spędzają nad wodą i zamierzają podkreślać swoje oko podczas morskich kąpieli.

Pielęgnacja na wakacjach

Kosmetyczka zawierająca kolorowe kosmetyki jest z pewnością ważna podczas wakacji. Niektóre Panie robią sobie jednak odpoczynek nie tylko od pracy i codzienności ale również od nakładania na swoją twarz makijażu. I te pierwsze, i te drugie nie mogą w czasie trwania urlopu zapominać o pielęgnacji. Przede wszystkim nie należy pomijać o nawilżania włosów. Narażone na wysokie temperatury czy morską wodę włosy, pozbawione odpowiedniego odżywienia będą po powrocie z wakacji wyglądać niczym siano. Dobra nawilżająca odżywka oraz szampon o takich samych właściwościach to najlepsza broń przed nadmiernym wysuszeniem fryzury. Nawilżać i chronić przed działaniem szkodliwych promieni UV należy również skórę – zarówno na twarzy jak i na całym ciele. Konieczne jest aby każdego dnia nakładać filtry chroniące przed słońcem, a swojemu ciału, po wielogodzinnych ekspozycjach na nim, zapewnić dawkę mocnego odżywienia, stosując w tym celu nawilżające maski czy olejki. Zmieniający się klimat i woda może powodować powstawanie wyprysków. Warto więc do swojej kosmetyczki wrzucić maść witaminową czy ulubioną maseczkę oczyszczającą, która skutecznie wysuszy powstające zmiany na cerze. Oczywiście należy pamiętać o plasterkach na ewentualne otarcia. Dobrze jest się zaopatrzyć w specyfiki, które chronią przed ukąszeniami komarów i innych owadów. A jeżeli urlop planowany jest w pobliżu lasów czy zarośli nie może zabraknąć sprayu ochronnego przed niebezpiecznymi kleszczami.

Wakacje to czas odpoczynku. Nie należy więc panikować i przesadzać z wyposażeniem kosmetyczki. Warto ze sobą zabrać tylko tych kilka wymienionych produktów, by cieszyć się pełnym komfortem oraz bezpieczeństwem.

Zostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

5 × trzy =