Jak dobrać kolor pomadki do karnacji?

Jak dobrać kolor pomadki do karnacji?

Szminka jest synonimem kobiecości i warto jej używać, aby podkreślać swoje atuty. Dobór koloru szminki jest to jednak niełatwe zadanie, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Ważny jest charakter wyjścia, to czy wybieramy się do pracy, czy na imprezę. W drugim przypadku możemy pozwolić sobie na odważniejsze kolory. Poza tym kolor powinien być dobrany do naszej stylizacji. Tu należy wziąć pod uwagę nie tylko strój, ale i buty, torebkę i inne dodatki. Niewiele osób pamięta o tym, że kolor szminki warto dobierać również pod względem karnacji skóry.

Jaki kolor szminki będzie pasował do jasnej karnacji?

Posiadaczki jasnej karnacji powinny decydować się na pastelowe odcienie szminek. Głębokie czerwienie lepiej pozostawić na wieczorne wyjścia. Na co dzień lepiej nie ryzykować mocnych kontrastów w odcieniach ust i skóry. W zależności od koloru skóry i włosów możemy zdecydować się na następujące barwy:

1. Delikatny jasny róż lub odcień brzoskwiniowy

To idealny wybór dla posiadaczek jasnej karnacji i blond włosów. Nada on dużo kobiecości i lekkości, wydobywa piękno i podkreśla urok porcelanowej cery. Jeśli wybieramy się na wieczorne wyjście lub szukamy odważniejszej propozycji, można wybrać kontrastowe, ciemniejsze pomadki.

2. Jasnoczerwony

Ten kolor idealnie podkreśli urodę brunetek o jasnej karnacji.

3. Odcienie pomarańczy

Jest to najlepsze rozwiązanie dla kobiet o jasnej cerze i rudych włosach. W tym przypadku można również zdecydować się na odcienie nude z delikatnym połyskiem.

Jaki kolor szminki będzie odpowiedni dla ciemnej karnacji?

W przypadku ciemnej karnacji możemy zdecydować się na ciemniejsze, odważniejsze kolory szminek. W przypadku blondynek o ciemnej karnacji warto zdecydować się na odcienie karmelowe, złote i nugatowe. Idealnie podkreślają one opaloną cerę jednocześnie wydobywając piękno jasnych włosów. Bogate i głębokie odcienie czerwieni to świetne rozwiązanie dla posiadaczek ciemnej cery i brązowych włosów. Oprócz tego warto decydować na odcienie czekoladowe, jeżynowe, ciemny róż oraz kolory wina.

Z ciemną karnacją nie prezentują się zbyt dobrze odcienie jasnego różu, łososiowe oraz jasne fiolety.

Przy doborze odpowiedniego koloru szminki należy pamiętać, że każdy z nich posiada chłodne i cieplejsze tony. Jest to przydatna wiedza, ponieważ możemy łatwo dopasować ciepłe i chłodne tony, jeśli wiemy jaki mamy typ urody. Tą różnicę możemy łatwo dostrzec na przykładzie koloru różowego. Jasny łososiowy odcień wygląda zupełnie inaczej niż amarantowy róż, posiadający niebieskie tonacje. Oba odcienie różu będą pasowały do różnych typów urody.

Jak rozpoznać jaki mamy typ urody?

Posiadaczki ciepłego typu urody mają żółtawo-zielone obwódki wokół oczu, włosy ze złocistymi refleksami, zielonkawy kolor żył na nadgarstku oraz dobrze wyglądają w złotej biżuterii.

Posiadaczki chłodnego typu urody dobrze czują się w srebrnej biżuterii, ich włosy mają popielaty lub srebrzysty blask, żyły na nadgarstku mają odcień niebieski lub szary, a tęczówki mają kolory błękitu i szarawe obwódki.

Zostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

5 × 5 =