Jak ukryć cienie pod oczami?

Jak ukryć cienie pod oczami?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że cienie pod oczami nie dodają urody. Przeciwnie – twarz wygląda na starszą niż w rzeczywistości i na dodatek odbierana jest jako bardzo zmęczona. Tego typu defekt jest bardziej widoczny u kobiet z jasną karnacją. Skóra wokół oczu jest cienka i mikroskopijne naczynka krwionośne dosłownie przez nią prześwitują. Cienie pod oczami mogą być faktycznie oznaką jakichś problemów w organizmie, jednak najczęściej, zwłaszcza u młodych osób, jest to po prostu jedna z indywidualnych cech twarzy.

Jaki jest sposób na ten problem?

W sklepach dostępnych jest mnóstwo kosmetyków tuszujących niedoskonałości cery. Do zamalowywania cieni służą korektory. Są to kosmetyki bardziej gęste niż podkład do twarzy. Zazwyczaj występują w postaci wygodnego sztyftu ale spotyka się też korektor w tubce lub słoiczku. Za pomocą tego kosmetyku można również maskować inne niedoskonałości, na przykład blizny czy drobne wypryski. Korektor w słoiczku powinien mieć w wyposażeniu pędzelek lub wbudowaną w zakrętkę szpatułkę. Takie rozwiązanie ułatwia aplikację.

Jak nakładać na skórę?

Przy zakupie należy wybrać odcień korektora. Powinien być ton jaśniejszy niż podkład. Aplikacje należy poprzedzić nawilżeniem skóry. Korektor nakładamy przed podkładem. W przypadku sztyftu smaruje się skórę od zewnętrznego kącika oka do wewnątrz. W przypadku, gdy opakowanie wyposażone jest w pędzelek, to za jego pomocą aplikuje się na skórę kropki korektora, które później delikatnie są wcierane lub wklepywane. Gdy warstwa zaschnie, można nałożyć następną. Można to robić aż efekt będzie zadowalający, jednak nie zaleca się raczej więcej niż dwóch warstw.

Bardzo ważne jest, aby kosmetyk nanosić wyłącznie na miejsce, gdzie konieczna jest korekta, rozcierając go przy granicach. Usuwanie korektora powinno zawsze przebiegać przy pomocy płynu do demakijażu. Używanie wody z mydłem może fatalnie wpłynąć na stan skóry w okolicach oczu. Po takim zamalowaniu cieni, można przystąpić do kontynuowania makijażu. Należy pamiętać, żeby podkład dokładnie rozmyć w okolicy korektora, likwidując ewentualną linię rozgraniczającą oba kosmetyki.

Częsty błąd

Bardzo często panie zbyt zaaferowane myślą, jak ukryć cienie pod oczami, popełniają błąd polegający na wyborze zbyt jasnego korektora. Tutaj trzeba się za wszelką cenę starać, żeby nie przedobrzyć, ponieważ zbyt jasny kolor da efekt odwrotny od zamierzonego. Zamiast dyskretnie zamaskować cienie, uczyni się je bardziej widocznymi.

Niektóre kosmetyczki zalecają inny sposób malowania skóry pod oczami. Polega on na użyciu dwóch kolorów korektora. Jeden jest ciemniejszy a drugi jaśniejszy z tym, że nadal operujemy w tonach zbliżonych do koloru podkładu. Podczas maskowania na cienie pod oczami najpierw nakłada się cieniutką warstwę podkładu. Następnie nakładany jest ciemny korektor a po wyschnięciu wklepywany jest ten jaśniejszy. Po położeniu podkładu na całą twarz, można wszystko wykonturować za pomocą pudrów sypkich w odpowiednich kolorach, pamiętając o zacieraniu granic.

Zostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

dwa × pięć =