Kosmetyki, które wzmocnią paznokcie

Kosmetyki, które wzmocnią paznokcie

Tak jak i sposób, w jaki się wysławiamy, tak i paznokcie stanowią wizytówkę naszej osoby. Szczególnie dla kobiet dbanie o dłonie jest niezmiernie istotne, gdyż już od wieków wypielęgnowane i gładkie stanowią jeden z atrybutów kobiecego piękna. Nie każdy został jednak przez naturę obdarowany twardymi i niełamiącymi się paznokciami, przez lata zostały jednak przez ludzi wypracowane przeróżne metody wspomagania ich wzmacniania i wspomagania wzrostu. Należą do nich przede wszystkim zdrowa, pełnowartościowa dieta, stosowanie różnorodnych domowych metod oraz – obecnie najpopularniejsze – kosmetyki.

Obserwowany w dzisiejszych czasach wzrost zainteresowania kobiet stylizacją paznokci lakierami hybrydowymi nieraz skutkuje pogorszeniem się stanu płytki paznokcia. I choć prawidłowo wykonany tym sposobem lakier nie powinien ingerować w paznokieć, praktykowanie tej metody przez laików i osoby niedoświadczone, nie zawsze daje założony efekt. Jak więc wzmocnić płytkę i pomóc jej wrócić do stanu żywotności, nie tylko po zdjęciu hybrydy, ale również w przypadku posiadania z natury słabych i rozdwajających się paznokci?

Olejki

Wzmacnianie paznokci olejami jest jedna z podstawowych, prastarych metod dbania o dłonie. Oleje nie są drogie, do tego bardzo wydajne. Zawierają w sobie ogromne pokłady witamin i substancji wpływających pozytywnie na nasze paznokcie. Już nasze babcie wcierały i masowały paznokcie przy pomocy różnorodnych olejków, z czego najpopularniejszymi są olejek arganowy, rycynowy, migdałowy czy oliwa z oliwek. Na bazie olejków opartych jest większość dostępnych w drogeriach kosmetyków, które można stosować jako alternatywę, bądź dodatek do olejkowych masaży.

Drogeryjne odżywki

Odzywki do paznokci są chętnie stosowane przez kobiety zmagające się z ubytkami czy łamliwością płytki paznokcia. Swym wyglądem przypominają lakier do paznokci, ukryte przeważnie w wygodnych w użyciu, szklanych buteleczkach z pędzelkiem służącym do aplikacji kosmetyku. W większości są trasparentne, dzięki czemu dłoń wygląda schludnie i kobieco. Używanie tego typu produktów wiąże się niestety z cierpliwością, gdyż efekty stosowania nie są natychmiastowe ani wieczne. Nieraz zaprzestanie korzystania z produktu wiąże się z powrotem paznokci do stanu przed rozpoczęciem kuracji.

Skład odżywki do paznokci opiera się na związku zwanym nitrocelulozą, który tworzy na paznokciu rodzaj twardej warstwy ochronnej, odpowiada za przyczepność i trwałość produktu. Innymi elementami, które pozytywnie wpływają na proces regeneracji paznokcia są witaminy oraz mikro- i makroelementy, z czego najważniejszymi z nich są witaminy z grup B, C, E ,F, wapń, krzem oraz keratyna. Ponadto w składzie odżywek znajdziemy plastyfikatory, takie jak olej rycynowy czy stearynian amylu, oraz składniki zawierające substancje korzystnie wpływające na stan płytki, takie jak biotyna.

Przy zakupie odżywki do paznokci warto zwracać uwagę na jej przeznaczenie, gdyż skład składowi nie równy. Warto czytać składy i sprawdzać, na jakich miejscach znajdują się oleje i inne zdrowotne składniki:
– odżywka dla rozdwajających się paznokci – witamina C, F, E, B7;
– odżywka przyspieszająca wzrost paznokci – ceramidy, żelazo, krzemionka;
– odżywka odbudowująca – wapń, keratyna;
– odżywka utwardzająca płytkę paznokcia – pył diamentowy, proteiny jedwabiu.

Serum do paznokci

Jest to produkt charakteryzujący się dużym stężeniem składników aktywnych, w związku z czym jego działanie jest bardzo efektywne. Warto po niego sięgnąć w sytuacji nasilenia problemu, w przypadku paznokci, rozdwajania czy łamliwości. Zawartość produktu wnika głęboko do wnętrza paznokcia, dostarczając jej wszystkich niezbędnych witamin oraz mikro- i makroelementów.

Obecność formaldehydu

Kosmetyki używane do pielęgnacji paznokci nie powinny w swoim składzie zawierać związku zwanego formaldehydem, który działa drażniąco na skórę oraz drogi oddechowe, może także wywoływać reakcje alergiczne, rumień czy podrażnienia, a nawet przyczyniać się do m.in. przesuszania skórek bądź wystąpienia wysypki.

Zostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

jedenaście − 5 =