Pędzel czy gąbka – czyli jak nakładać podkład?

Pędzel czy gąbka – czyli jak nakładać podkład?

Wstęp – pędzel czy gąbka?

Takie porównanie jest dosyć nierówne, ponieważ każdy używa tego rozwiązania, które bardziej mu odpowiada. Poniżej przedstawiono jednak cechy, którymi charakteryzują się te dwa sposoby.

Nałożenie płynnego podkładu pędzlem będzie trudniejsze niż zrobienie tego gąbką. Gąbka zapewnia perfekcyjne nałożenie podkładu, więc można już wspominać o pierwszej zalecie gąbki, czyli precyzji. Aplikacja korektora również będzie dokładniejsza z wykorzystaniem gąbki, niż pędzelka. Pędzel jednak dużo lepiej sprawdzi się w przypadku suchych produktów, takich jak na przykład róż czy bronzer. Wygoda, ponieważ nią należy się kierować przy wyborze sposoby powinna być na jak najwyższym poziomie, więc powinno to być podstawowe kryterium wyboru sposobu.

Nakładanie makijażu

 • Aplikacja przy pomocy gąbki
  Stosowanie gąbki zapewni nam naturalny efekt, który tym samym będzie trwały. Wybór gąbki, czyli jej struktura oraz wielkość będzie kwestią indywidualną, ale od tego również zależy sposób, w jaki nakłada się makijaż. Przed użyciem gąbkę należy nawilżyć, ponieważ nie będzie ona wtedy chłonęła produktu, więc aplikacja będzie lepsza. Następnym krokiem jest samo nałożenie podkładu na gąbkę i dość energicznymi ruchami wklepanie go w skórę twarzy.
 • Aplikacja przy pomocy pędzla
  Pędzel idealnie sprawdzi się do nałożenia podkładów, zwłaszcza tych o gęstszej konsystencji. Jedną z podstawowych zasad nakładania podkładu za pomocą pędzla jest to, aby nie zanurzać go w całej buteleczce z zawartością podkładu, a jedynie nanieść niewielką jego ilość na czubek pędzla. Aplikacja wygląda następująco: Rozpoczynając od czubka nosa, a następnie rozprowadzając go równomiernie na boki w kierunku skroni i żuchwy.

  Najlepszymi pędzlami do aplikacji podkładów są pędzle płaskie, niezbyt duże i wykonane z włosia syntetycznego. Do umalowania szyi możemy wykorzystać resztki, które zostały na pędzlu, ponieważ unikniemy przez to odcięcia kolorystycznego. Ważne jest, aby po każdym użyciu pędzel oczyścić przy pomocy wilgotnej chusteczki, a raz w tygodniu należy pamiętać o dokładnym
  umyciu go letnią wodą z mydłem i pozostawieniu do całkowitego wyschnięcia.

  Podsumowanie

  Równomierne i dokładne rozprowadzenie podkładu na twarzy, to jeden z trudniejszych i zarazem ważniejszych elementów przygotowania makijażu. Warto więc zadbać o odpowiednie akcesoria, które pomogą nam w łatwej i szybkiej aplikacji ulubionego podkładu. Oprócz sposobów, które zostały tu opisane możemy również wymienić nakładanie podkładu palcami, lecz jest to metoda, które może zająć nieco więcej czasu, ponieważ przed każdą aplikacją należy umyć dokładnie ręce. Zaletą tego rozwiązania jest jednak to, że ciepło naszego ciała rozgrzeje lekko podkład, przez co będzie on nieco bardziej lepiej wchłaniany przez skórę. Odpowiednie nałożenie podkładu zapewni nam lepszy efekt wizualny, więc należy wybrać metodę, która będzie odpowiednia dla nas, a ważnym kryterium powinna być wygoda, bo przecież przy pracy manualnej jest ona najważniejsza.

Zostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

3 − dwa =